Poznajcie Ekoedukatorów

Poznajcie Ekoedukatorów

W ramach projektu “Sierpc 2.0 – Rozwiązania EcoSmart z zakresu zarządzania miastem” dla mieszkańców zaplanowaliśmy działania edukacyjne.

Z uwagi na pandemię COVID-19, w celu ochrony życia i zdrowia, musimy na tym etapie odstąpić od bezpośrednich form edukacji i wywiadu dotyczącego inwentaryzacji źródeł ciepła.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z Ekoedukatorami Fundacji Razem dla Środowiska, która jest partnerem projektu “Sierpc 2.0 – Rozwiązania EcoSmart z zakresu zarządzania miastem”. Ekoedukatorzy z chęcią odpowiedzą na Państwa pytania.

Przedstawiamy Wam naszych Ekoedukatorów:

Dorota

 

Dorota Kawulka
Ekspert ds. jakości powietrza
Tel.: +48 696 738 246
 

 

Burza loków i dynamika działania to Jej znaki szczególne. Od 5 lat związana z ochroną powietrza – na koncie ma przeprowadzone ponad 8000 ankiet z mieszkańcami całej Polski, na temat źródeł ogrzewania. Składa się na to kondycja, nad którą pracuje na codziennych, czasem nawet 100 km wycieczkach rowerowych. Kreatywność to Jej drugie imię, o czym świadczą nie tylko działania edukacyjne z zakresu ochrony powietrza i gospodarki odpadami, udział w ponad 10 międzynarodowych warsztatach z ochrony środowiska oraz przedsiębiorczości, ale także coraz to nowe składniki do przygotowania naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Uwielbia gotować i piec, o czym świadczy chociażby imię Jej rudego kota – Cynamona.

Małgorzata

 

Małgorzata Aksamit
Ekspert ds. gospodarki odpadami
Tel.: +48 532 790 481
 

 

Optymistka w pełnym tego słowa znaczeniu – Jej znakiem rozpoznawczym jest uśmiech na twarzy. Uwielbia kontakt z ludźmi oraz przyrodą, dlatego połączenie pracy w ochronie środowiska z kontaktem z mieszkańcami tworzy dla niej wymarzone warunki pracy. Po dniu pełnym spotkań uwielbia zaszyć się w ciszy wśród swoich kwiatów. Ma balkonowy ogród, w którym rosną czerwone róże, hortensje oraz inne piękne kwiaty. Dużo podróżuje po całym świecie, a ostatni urlop spędziła w Indiach. Od lat zajmuje się gospodarką odpadami i w tym zakresie współpracuje z samorządami oraz prowadzi edukację mieszkańców. Chętnie odpowie na wszelkie pytania dotyczące gospodarki odpadami.

Wojciech

 

Wojciech Kusek
Ekspert ds. zarządzania energią
Tel.: +48 882 018 851
 

 

Pasjonat piosenek żeglarskich, muzykant i entuzjasta wycieczek rowerowych, przedkładający leśne ścieżki nad miejski beton. Od ponad 7 lat zgłębia tajniki racjonalnego wykorzystania energii. Autor licznych dokumentów strategicznych dla miast o tematyce gospodarki niskoemisyjnej, a także weryfikator audytów energetycznych budynków.

Marta

 

 

Marta Marzysz
Tel.: +48 532 514 063

 

Profesjonalistka w swojej dziedzinie. Od 11 lat zajmuje się kompleksowym wsparciem procesu inwestycyjnego w zakresie ochrony środowiska. Uwielbia pomagać innym i dokształcać się, dlatego bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Jest szczęśliwą mamą sześciolatka, który jest bardzo ciekawy życia, a także panią czworonoga – prawie foksteriera. Nieustannie szuka nowych projektów DIY dla domu, które wciela w życie. Z zamiłowaniem piecze chleb, uprawia ogród w skrzyniach i szyje.

Magdalena

 

 

Magdalena Jaśkiewicz
Tel.: +48 784 439 633

 

Od 3 lat jest związana z branżą ochrony środowiska. Z wielką satysfakcją i zaangażowaniem bierze udział w realizacji wielu projektów związanych z ochroną powietrza, m.in. inwentaryzacją źródeł niskiej emisji. Posiada doświadczenie w prowadzeniu ankietyzacji wśród mieszkańców i szkoleniu ankieterów. Chętnie udzieli odpowiedzi na pytania związane z ankietą w Sierpcu, jakością powietrza, wymaganiami uchwały antysmogowej, segregacją odpadów itp.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego od pn.-pt. w godz. 08:00-16:00 lub mailowo: hscsierpc@razemdlasrodowiska.org